SKU: PS200.2-EPR
In Stock: Guaranteed 3 Business Day Delivery
90 Day Free & Easy Returns
Not completely satisfied? Return or exchange within 90 days for a refund
Best Price Guarantee
Shop with confindence - if you find it cheaper, we'll match the price
Product Information
SKU: PS200.2-EPR
BRAND: SuperATV
A Pocket Powerhouse
2 Audio Channels
Built to Handle the Elements
Specs
Description Full Range
4Ω RMS Power Output 50W x 2 Channels
2Ω RMS Power Output 100W x 2 Channels
4Ω Bridged 200W x 1-Channel
Topology Class D
THD
Frequency Response 20Hz - 20kHz
Crossover 50Hz - 500Hz
Maximum Input Signal 10V
Height 6"
Width 4.68"
Depth 2"
  • Reliable and Efficient 2-Channel Class-D Circuit Design
  • IP67 Rated Against Water and Dust
  • Small Size Footprint for Easy Installation
  • Surface Mount Component Technology
  • Power and Protection LED Light Status Indicators
  • Short, Thermal, and Under / Over Voltage Protection
  • DC Offset Auto Turn On
  • 10V High-Level Audio Input Compatibility
Product Fitment
Questions & Answers
Reviews
Warranty Information
For warranty information on MTX audio products, check out MTX's Warranty page!
Everything Polaris Ranger offers a VIP experience for all customers
Experience The Everything Advantage
  • 100% Satisfaction Guarantee